Наука

Вчені показали, як людське серце перекачує кров – це найбільш деталізована модель (відео)

Вчені з Університету Райса (США) створили дуже точну візуалізацію, яка показує, як кров проходить через серце людини. Модель допоможе лікарям краще розуміти механізми перекачування крові і діагностувати захворювання, що перешкоджають цьому.

Модель була створена під керівництвом професора машинобудування з Університету Райса тайфуну Тездуяра. Він є експертом у моделюванні взаємодій між рідинами та структурами. У рамках свого нового дослідження Тездуар разом зі своїми колегами з Університету Васеда в Японії вирішив зайнятися тим, що, за його словами, є однією з найскладніших проблем в біомеханіці: визначенням способу перекачування крові через серцеві клапани людини.

З цією метою дослідники створили анімацію, яка показує аортальний клапан і шлуночок серця зверху і збоку таким чином, щоб було видно, як шлуночок наповнюється кров’ю, як швидко відкривається трикуспідальний клапан, і як рухається потік крові.

“Те, що ми зробили – це зберегли і складність, і точність [процесу], — розповів тайфуну Тездуяр. – Це була копітка робота. Моделювання тристулкових [трикуспідальних] клапанів, які стикаються один з одним, повністю перекривають потік крові, а потім знову відкриваються, і виконання цього з точним представленням моделей — це новий і складний клас завдань в механіці рідини».

Вчений також зазначив, що модель досить деталізована, щоб відобразити спіральний рух крові в аорті. Ця модель буде корисна для лікарів, які шукають способи лікування серцевих захворювань. Наприклад, з її допомогою можна оцінити тиск на стінки артерій, щоб запобігти розвитку аневризми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button