Земля

Біля розлому Сан-Андреас в штаті Каліфорнія помічений дивний рухомий гейзер

Розлом Сан-Андреас — місце, яке прославилося завдяки однойменному голлівудського фільму-катастрофи. Але геологи і геофізики знають про нього вже давно. Сан-Андреас — це межа між тихоокеанською і північноамериканською літосферними плитами. З ним пов’язані сильні землетруси, магнітуда яких досягає 9 балів — наприклад, легендарний землетрус 1906 року, який призвів до повного руйнування Сан-Франциско.

Сейсмічна активність в районі розлому може викликати надпотужний землетрус, який учені між собою називають «Великий Триндець». Але поки воно не стається, штату Каліфорнія загрожує інший триндець — повільний.

Рухомий грязьовий гейзер, який утворився ще в 1953 році, прискорився в десятки разів і загрожує об’єктам інфраструктури. Зараз грязьова воронка проходить близько 18 метрів за добу, викидаючи назовні воду і вуглекислий газ. Гейзер вже впритул підібрався до залізничної гілки, змусивши влади штату змінювати маршрути поїздів.

Зона, де безчинствує рухомий гейзер, знаходиться на самому краю розлому Сан-Андреас. Геологи пов’язують підвищену активність грязьової воронки з сейсмічними процесами і вважають, що це може бути передвісником більш серйозних катаклізмів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button