Земля

Польові квіти замінять пестециди

Чи можуть польові квіти допомогти нам скоротити використання пестицидів? Як повідомляє The Guardian, смуги польових квітів були посаджені на 15 великих сільськогосподарських полях в Англії, в рамках дослідження Центру екології і гідрології (CEH). Польові квіти можуть стимулювати природних хижаків на шкідників, що може допомогти фермерам зменшити залежність від шкідливих для навколишнього середовища пестицидів.

Пестициди постійно завдають шкоди нашому навколишньому середовищі, навіть якщо ми намагаємося з усіх сил нагодувати 7,4 мільярда людей на планеті. Вчені з Великобританії шукають нові способи вирощування продуктів харчування і польові квіти можуть у цьому допомогти. Восени минулого року на 15 фермах були посаджені квіткові смуги, за якими протягом наступних п’яти років будуть стежити дослідники.

Дослідження показало скорочення кількості шкідників і навіть збільшило врожайність. Але польові квіти були посаджені навколо полів, а не через них, що ускладнювало природним хижакам доступ до середини великих полів.

Пристрої, призначені для GPS-навігації, що дозволяють точно збирати врожай, уникаючи смуг польових квітів. Початкові тести показали, що 100-метрові смуги дозволяють хижакам атакувати шкідників, таких як попелиця по всьому полю. Смуги займають два відсотки від загальної площі поля. Серед посаджених квітів ромашка, дика морква, звичайний волошка і червона конюшина.

Вчені стежать за тим, чи приносять комахи більше користі, ніж шкоди. Дослідник Річард Півелл сказав, що природні хижаки знищують шкідників протягом багатьох років, тому фермерам ніколи не доведеться розпилювати пестициди.

Подібні дослідження проводяться в Швейцарії, з такими квітами: кріп, волошки, мак, коріандр і гречка.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button