Наука

Учені б’ють на сполох: виробники алкоголю фінансують дослідження та розповідають про «користь» алкоголю

Алкогольна промисловість все частіше фінансує академічні дослідження впливу вживання алкоголю, при цьому в деяких дослідженнях йдеться про користь алкоголю для здоров’я.

Image by Pixabay

Дослідження показало, що з 2009 року обсяг досліджень, що фінансуються алкогольними компаніями або афілійованими організаціями, збільшився на 56%. Масштаб спонсорування наукових досліджень алкогольною промисловістю викликає побоювання з приводу можливості упередженості, конфлікту інтересів та вибіркової звітності про результати.

Дослідницька група з Йоркського університету виявила 13 500 досліджень, які прямо або побічно фінансуються алкогольною промисловістю.

Співавтор дослідження, доктор Су Голдер з Департаменту медичних наук Йоркського університету, сказав:

«Наше дослідження виявило тривожну тенденцію — попри те, що алкогольна промисловість різко впала, водночас алкогольна промисловість збільшила обсяг фінансування досліджень шляхом надання фінансової підтримки вченим або через організації, пов’язані з алкоголем. Це дозволяє алкогольним компаніям використовувати «лазівку для прозорості», оскільки багато людей вважають ці організації благодійними і не усвідомлюють зв’язку з цією галуззю «.

Багато з цих досліджень заявляють про захисний вплив алкоголю на серцево-судинну систему і припускають що проблеми зі зловживанням психоактивними речовинами залежать від індивідуального вибору, а не від поведінки галузі.

Кнопка «Наверх»