Наука

Біологи створили бактерію, що руйнує захисну оболонку ракових клітин

Група дослідників з Університету Цинциннаті розробила пробіотик, здатний проникати в злоякісні ракові пухлини та знищувати їх зсередини. Подробиці опублікували в журналі Advanced Healthcare Materials.

Bacterium Фото Від biosurf

Для цього вчені модифікували штам кишкової палички Nissle. На відміну від інших видів він нешкідливий для людини й захищає від патологічних штамів E-Coli. Завдяки новій технології на зовнішній оболонці бактерії утворюються бульбашки, в яких знаходяться протеїни та ензими. Вони руйнують позаклітинний матрикс ракових клітин. Пройшовши через оболонку, бактерії потім несуть ензими вглиб пухлини. Позаклітинний матрикс ракових утворень складається з колагену та гіалуронової кислоти. Через це антитілам та імунним клітинам складніше дістатися до пухлини. Подібний вид захисту має солідний рак. Він є щільною тканиною, оточеною твердою оболонкою. На відміну від кістозних новоутворень його складніше вилікувати, і тому він дуже небезпечний.

Нова бактерія пристосована до життя в імунодефіцитних тканинах з нестачею кисню. Саме такі зустрічаються у ракових утвореннях. Вчені все ж таки сподіваються, що їх розробку можна незабаром використовувати проти пухлин у ротовій порожнині й на шкірі. Також вони впевнені, що за допомогою бактерії можна буде перейти від комплексного лікування раку на монотерапію, тобто застосування одного препарату.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button