Наука

Вчені: Жіночий мозок старіє повільніше чоловічого

Дослідження, проведене вченими з Медичного факультету Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, показало, що мозок жінок старіє повільніше, ніж чоловічий. В експерименті брали участь пацієнти однакового віку, вони пройшли ПЕТ-сканування.

Вчені вивчили результати позитронно-емісійної томографії (ПЕТ-сканування) 205 осіб у віці від 20 до 82 років (121 жінки і 84 чоловіків), вимірявши рівень метаболізму в мозку цих учасників та кількість кисню і глюкози, які використовувалися в різних місцях мозку. Потім експерти спробували передбачити вік людини з метаболічним процесам його мозку.

Результати показали, що у жінок був більше молодий мозок у порівнянні з чоловіками. Це означає, що з віком їм легше освоювати нові навички, займатися творчістю і отримати нову професію. Однак представниці прекрасної статі також більшою мірою схильні до виникнення хвороби Альцгеймера та інших захворювань мозку, відзначили дослідники.

Вчені підкреслили, що здорова дієта і фізична активність допоможуть підтримувати необхідний рівень метаболізму мозку і можуть вплинути на «здорове старіння і хвороби».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button