Наука

Віспа мавп: чому ВООЗ ввела надзвичайну ситуацію

В цей час спалах поширився на 75 країн, офіційно зареєстровано понад 16 000 випадків.

Повідомлення про оголошення надзвичайної ситуації в галузі світової охорони здоров’я надійшло безпосередньо від Генерального директора ВООЗ Тедроса Адханом Гебрейесуса після того, як екстрена нарада експертів не змогла прийти до консенсусу щодо того, чи відповідає поширення віспи мавп в даний час класифікації надзвичайних ситуацій. Тільки шість з 15 членів експертної групи підтримали декларацію про оголошення епідемії віспи мавп, проте Генеральний директор не погодився з цими рекомендаціями і віддав вирішальний голос.

Розбіжності між Комітетом з надзвичайних ситуацій щодо надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення (PHEIC) в значній мірі залежали від ідеї, що декларація може фактично перешкоджати зусиллям з реагування, стигматизуючи хворобу і відволікаючи ресурси від того, де вони найбільш необхідні. Спалах віспи мавп нині поширюється в основному в спільнотах ЛГБТК +, і деякі члени комісії висловили стурбованість тим, що процедура PHEIC може призвести до подальшої маргіналізації цих спільнот.

Згідно з недавнім епідеміологічним звітом, підготовленим ВООЗ, станом на 21 липня 98,8% випадків, за наявними даними, припадає на чоловіків, і 98,1% цих чоловіків ідентифікують себе як гомосексуалісти або бісексуали.

Віспа мавп не є захворюванням, що передається статевим шляхом, але вважається, що вона в основному передається повітряно-крапельним шляхом і при тісному контакті. У дослідженні, опублікованому в журналі New England Journal of Medicine, проаналізовано понад 500 випадків поточного спалаху віспи мавп. Дослідження показує, що середній інкубаційний період вірусу становить сім днів, хоча він може тривати від трьох до 20 днів. Першими симптомами є лихоманка, млявість і головний біль, а пізніше з’являються ураження на руках, ногах і геніталіях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button