Наука

Вчені розгадали механіку польоту деревних змій (відео)

Деякі види деревних змій здатні планувати в повітрі, хвилеподібно звиваючись під час перельотів з дерева на дерево. Рухи ж абсолютно не схожі на ті, за допомогою яких ці тварини переміщається по землі або в воді.

Інженер-механік Ісаак Йейтон і його колеги вивчили техніку руху деревних змій під час польотів і прийшли до висновку, що вона унікальна і застосовується тільки для стрибків з дерева на дерево, про що написали в журналі Physics Nature.

«Вони [змії] розвинули здатність планувати, і це вражає», — говорить Йейтон з Лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса в Лореле.

Летюча змія райська (Chrysopelea paradisi) здатна стрибати з гілок на відстань до 10 метрів і навіть далі. Щоб зафіксувати рухи змії, які вона робить під час стрибків, Йейтон і його колеги прикріпили до спини тварини світловідбивну стрічку, а для зйомок використовували високошвидкісні камери.

Фізики раніше виявили, що деревні змії розплющують і вигинають края своїх тіл донизу перед стрибком заради створення підйомної сили, як це показано на фото зверху. Завдяки новому експерименту вчені з’ясували, що змії також здійснюють серію складних рухів при зльоті: хвилеподібно звиваються з боку в бік, а також вгору і вниз, причому їх хвости піднімаються то вище, то нижче рівня голови.

Комп’ютерне моделювання, створене на основі знятого відео, показало, що хвилеподібні рухи необхідні для стабільності польоту. Потім вчені створили на основі моделі комп’ютерну симуляцію польоту райської летючої змії, яка також продемонструвала стабільність польоту. Тепер ми знаємо, які хитрощі допомагають літаючим рептиліям перебувати в повітрі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button