Земля

Біологи визначили «найсором’язливішого» павука (фото)

Дослідження показало, що великі павуки Trichonephila clavata насправді дуже полохливі.

Біологи з Університету Джорджії досліджували реакцію різних видів павуків на стресові фактори. Аналіз показав, що масивні гігантські жовті і синьо-чорні павуки Trichonephila clavata, мабуть, використовують для виживання незвичайну рису: «вони боязкі і сором’язливі».

Дослідники порівняли реакцію понад 450 павуків з 10 різних видів на короткочасне і невинне занепокоєння. Вони використовували спринцівку, щоб м’яко обдуває окремих павуків двома швидкими струменями повітря. Це незначне порушення змушує павуків «завмирати» на деякий час, стаючи абсолютно нерухомими.

Дослідники протестували понад 30 павуків з декількох різних видів. Вони також проаналізували аналогічні дані з раніше опублікованих рецензованих статей, в яких оцінювалася реакція ще 389 павуків.

Аналіз показав, що, в той час, як більшість павуків завмирали менш ніж на хвилину, перш ніж відновити свою звичайну діяльність, павуки Trichonephila clavata залишалися нерухомими більше години. Єдиним іншим видом павуків, який продемонстрував аналогічну тривалу реакцію, був споріднений вид Trichonephila clavipes.

Вони в основному відключаються і чекають, поки перешкоди зникнуть. Наша робота показує, що ці павуки дійсно бояться вас більше, ніж ви їх, – говорить Енді Девіс, співавтор дослідження

Павук Trichonephila clavata (зверху) і його павутина (справа). Зображення: University of Georgia

Trichonephila clavata традиційно мешкають в Азії: цей вид є рідним для Японії, Кореї, Тайваню і Китаю. Але в 2013 році представники цього виду вперше потрапили до Джорджії (ймовірно, в транспортному контейнері) і почали стрімко завойовувати Північну Америку.

Зараз кількість таких павуків на новому континенті обчислюється мільйонами. Дослідження показує, що швидке поширення не обов’язково пов’язано з агресивною поведінкою, а може пояснюватися хорошими захисними стратегіями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button