Екологія

Біологи вперше культивували клітини коралів

Міжнародна команда вчених під керівництвом дослідників з Окінавського інституту науки й технологій успішно виростила клітини корала Acropora tenuis.

Image by Marcelo Kato from Pixabay

Вчені виростили клітинні культури в чашках Петрі для всебічного вивчення біоматеріалу, пошуку ліків, виробництва вакцин, виробництва білків і інших біотехнологічних цілей.

Для того, щоб зробити це, автори використовували клітини, відокремлені від личинок коралів: вони розвинулися в вісім різних типів клітин, сім з них залишилися стабільними, безперервно розмножувалися протягом 10 місяців і не втрачали життєздатність навіть після заморожування.

Вирощені культури з сімейства Acropora вони дуже чутливі до якості морської води, і при підвищенні температур або кислотності океану піддаються знебарвленню: краще розуміння пристрою коралів допоможе захистити їх від глобального потепління.

Як пояснив професор Девід Міллер з Університету Джеймса Кука, не пов’язаний з дослідженням, в морській біології зараз якраз найбільше необхідно розібратися в тому, як коралові поліпи взаємодіють зі своїми симбіонтами на клітинному рівні.

Під впливом несприятливих умов середовища цей взаємозв’язок може бути порушений, що зазвичай призводить до смерті коралів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button