Всесвіт

У беззоряному ядрі виявили складні органічні молекули

Використовуючи телескоп ARO астрофізики змогли виявити в молодому беззоряному ядрі L1521E складні органічні молекули. Відкриття допоможе краще зрозуміти процеси формування та еволюції зірок.

Scibelli et al., 2021

Беззоряні ядра – це щільні холодні регіони, що складаються з хмар міжзоряного молекулярного газу. Вони являють собою найбільш ранню спостережувану стадію формування легких зірок. Об’єкт L1521E відносно молодий як за хімічним складом, так і по динаміці потоків газу всередині нього. Він розташований в молекулярній хмарі Тільця і, судячи з його щільності, виник відносно недавно – всього близько 100 000 років тому.

Автори нового дослідження використовували 12-метровий телескоп Аризонської радіоастрономічної обсерваторії (Arizona Radio Observatory / ARO), завдяки якому змогли виявити всередині L1521E складні органічні молекули. Згідно з отриманими дослідниками спектрами, беззоряне ядро ??містить сліди диметилового ефіру (CH3OCH3), метилформіату (HCOOCH3) і вінілціаніду (CH2CHCN).

Вимірювання показали, що реальний вік ядра дійсно дуже невеликий, тому, що перший пік збільшення концентрації складних органічних молекул зазвичай доводиться на 60 000 років після утворення. Дослідники також з’ясували, що реакції, завдяки яким могли сформуватися ці сполуки, відбувалися не тільки в газовій фазі, але і на поверхні частинок міжзоряного пилу.

Відкриття складної органіки в беззоряному ядрі допоможе дослідникам скорегувати свої комп’ютерні моделі зоряної еволюції і краще зрозуміти процеси, що відбуваються при утворенні нових астрономічних об’єктів в молодих скупченнях газу.

Препринт статті доступний на сайті ArXiv.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button