Екологія

Дві третини відновлювальної енергії вже дешевші за викопне паливо – IRENA

Майже дві третини сонячних і вітрових станцій, побудованих у 2020 році, виробляють електрику, яка вже обходиться дешевше за різні види викопного палива.

Image by PIRO4D from Pixabay

Про це йдеться у доповіді Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) «Вартість вироблення відновлюваної енергії», передає mind.ua.

Згідно з документом, 162 ГВт або 62% загального виробництва відновлюваної енергії за минулий рік обійшлися дешевше, ніж нове викопне паливо.

Станції ВДЕ, що з’явилися за 2020 рік, знизять вартість електричного сектору в країнах, що розвиваються, щонайменше на $6 млрд у порівнянні з тим же об’ємом генерації з викопного палива. Дві третини цих заощаджень будуть отримані завдяки енергії вітру, на другому місці за вигідністю гідроелектростанції, на третьому – сонячні панелі.

За період з 2010 по 2020 рік значно зросла конкуренція у вітрових і сонячних технологіях. Ціни на сонячну і вітрову енергію на аукціонах впали без будь-якої фінансової підтримки до $1,1–$0,03 за кВт-год, що нижче, ніж найдешевші пропозиції по вугіллю.

Також ВДЕ обійшли існуючі вугільні станції і за вартістю експлуатації. Наприклад, у США 149 ГВт або 61% загальної вугільної потужності обходяться дорожче, ніж нові потужності відновлюваної енергії. Закриття і заміна цих станцій на чисті варіанти дозволить скоротити витрати на $5,6 млрд на рік.

На аукціонах ціна на енергію сонця і вітру опускається вже до 3 центів за кВт-год без будь-якої держпідтримки, що нижче ціни на вугілля – найдешевшого і найбруднішого джерела викопної енергії.

Завдяки державній підтримці, новим технологіям і стрімкого розвитку індустрії енергія сонця і вітру перетворилася з нішевого продукту у сильного конкурента. В ході цього процесу, пишуть автори доповіді, стало ясно, що відновлювані джерела енергії стануть основою електричної системи і допоможуть декарбонізувати енергетику.

«Сьогодні ВДЕ – найдешевше джерело енергії, – сказав гендиректор IRENA Франческо ла Камера. – ВДЕ дає країнам, залежним від вугілля, економічно привабливий метод поступового переходу на інші види енергії».

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button