Технології

Робот-фермер знищує лазерами до 100 000 бур’янів на годину (відео)

Незалежно від того, чи є ви фермером з величезною ріллею або звичайним садівником-аматором, які намагаються виростити помідори в теплиці, бур’яни часто стають однією з головних проблем. Компанія Startup Carbon Robotics представила автономну машину, що використовує комбінацію комп’ютерного зору і потужних лазерів для патрулювання полів і видалення тисяч бур’янів на годину.

Досягнення в галузі робототехніки відкрили фермерам деякі цікаві можливості для боротьби з бур’янами. Традиційно все зводиться або до інтенсивного прополювання в згорбленому стані, або до використання хімікатів, які не тільки дорого коштують, а й негативно впливають на навколишнє середовище. Оснащуючи автоматизовані машини необхідним обладнанням і ноу-хау для пошуку інвазивних, небажаних рослин, вчені сподіваються, що більшу частину цього процесу можна буде автоматизувати, зберігаючи посіви і заощаджуючи ваш час і гроші.

В якості свого варіанту розв’язання проблеми з бур’янами компанія Carbon Robotics побудувала чотириколісного робота вагою 4300 кг, який використовує GPS і комп’ютерний «зір» для пересування по посівам в пошуках бур’янів. Він заснований на бортовому суперкомп’ютері і камерах з високою роздільною здатністю, які і дозволяють виявляти небажані рослини. Коли ворог виявлений, в справу вступають вісім одночасно працюючих лазерах потужністю 150 Вт, які знищують бур’яни тепловою енергією, впливаючи на їх меристеми, зі швидкістю понад 100 000 рослин на годину.

Повністю автономна машина працює на дизельному паливі і може працювати цілодобово, покриваючи від 6 до 8 гектарів в день. На відміну від хімікатів, лазери залишають навколишній грунт недоторканим, зберігаючи його мікробіом – без «правильних» бактерій не виростуть і корисні рослини. Компанія заявляє, що автономна сівалка є економічним рішенням для підвищення врожайності сільськогосподарських культур, особливо для виробників органічних продуктів і тих, хто застосовує методи регенеративного землеробства для забезпечення довгострокового здоров’я свого грунту.

«Технології, засновані на принципах штучного інтелекту і глибокого навчання, сьогодні підвищують ефективність в різних галузях, і ми раді застосувати їх в сільському господарстві», – заявив Пол Майкселл, генеральний директор і засновник Carbon Robotics. «Фермери та інші учасники глобального ланцюжка поставок продуктів харчування зараз більше, ніж будь-коли, вводять в своє ремесло нововведення, щоб нагодувати світ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button