Наука

Біологи знайшли рідкісний ген, який відповідає за імунну систему рослин

Міжнародна дослідницька група під керівництвом Геттінгенського університету вивчила молекулярні механізми імунної системи рослин. Їм вдалося показати зв’язок між відносно невідомим геном і стійкістю до патогенів. Результати дослідження опубліковані в журналі The Plant Cell.

Вчені з PRoTECT – проєкт, який вивчає рослини для усунення критичних загроз – досліджували молекулярні механізми імунної системи невеликої квітучої рослини, відомої як Різушка Таля (Arabidopsis thaliana). PRoTECT – це міжнародна дослідницька навчальна група (IRTG), заснована в 2016 році спільно з Геттінгенським університетом і університетом Британської Колумбії у Ванкувері. Мета дослідження – виявити і описати конкретний ген особливо стійкого до хвороб рослини.

Вчені помітили, що рослини, які не володіють раніше маловідомим геном glycosyltransferase UGT76B1, накопичують активні кислоти. Крім того, вони демонструють значно підвищену стійкість до патогенів. Однак цей опір супроводжується надзвичайно уповільненим ростом.

Біологи знайшли рідкісний ген, який відповідає за імунну систему рослин
Матеріал листка служить основою для аналізу метаболітів. Надано: Філіп Вільям Німейєр.

«Нам вдалося розшифрувати молекулярний зв’язок між продуктом гена і інактивацією кислот під час нормального росту рослин», – пояснює професор Іво Фойсснер з Геттінгенського центру молекулярних біологічних наук (GZMB). Розуміння цієї взаємодії дає вченим багатообіцяючий підхід до підвищення природної стійкості сільськогосподарських культур. Результати дослідження, наприклад, можна використовувати, щоб допомогти селекціонерам ізолювати менш сприйнятливі рослини. Це підвищить продовольчу безпеку і призведе до скорочення використання пестицидів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button