Наука

Вчені: матюки в мові корисні для ведення діалогу

Недавнє дослідження показало, що вживання в мові нецензурних слів може допомогти впоратися з деякими проблемами зі здоров'ям.

Фахівці вважають, що лайка не є ознакою низького інтелекту або маленького словникового запасу, насправді ж мат — потужний інструмент в мові. Важливо тільки грамотно вживати нецензурні слова.

Згідно з новим дослідженням, проведеним університетами Кіла, Ольстера та Вестмінстера у Великобританії та Швеції, використання лайливих слів на знак солідарності або для вираження радості може зменшити біль (як моральний, так і фізичний), сильно розсмішити учасників розмови і навіть впоратися з дорожньою люттю. Вчені вивчили понад 100 статей про нецензурну лексику і прийшли до висновку, що вживання матюків у мові здатне «викликати емоційне збудження» більш ефективно, ніж будь-що інше.

“Мат довгий час був предметом серйозних досліджень, оскільки вважалося, що це просто ознака агресії, слабкого володіння мовою або навіть низького інтелекту. Тепер у нас є досить багато доказів, які заперечують цю точку зору, спонукаючи нас переглянути природу і силу лайки», — поділилися автори.

Основні позитивні аспекти нецензурної лайки:

  • Надає велике емоційне забарвлення словами;
  • Створює емоційне збудження як у мовця, так і у слухача;
  • Робить мову більш неформальною, що призводить до зближення співрозмовників;
  • Сприяє психологічному розвантаженню при стресі;
  • Знижує фізичний біль.

Тож наступного разу, коли ви вдаритеся мізинцем об диван, не скупіться на нецензурні вирази.

У всього є дві сторони: позитивна і негативна. Так і тут: з використанням нецензурної лексики в мові необхідно бути максимально обережним. По-перше, ретельно вибирайте, з ким ви можете матюкатися, а з ким не варто — багато людей просто не переносять лайки. По-друге, за певних обставин такі слова все ще можуть розглядатися як образливі і недоречні, тим самим ви можете поранити співрозмовника, навіть якщо спочатку не хотіли цього робити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments