Технології

Нові матеріали для катодів прискорять зарядку в 3-4 рази

Японська компанія Taiheiyo Cement запропонувала використовувати для виготовлення катодів новий матеріал, який скоротить зарядку акумулятора в 3-4 рази.

Частинки нового матеріалу мають діаметр не більше 100 нанометрів. Завдяки цьому іони літію будуть вільніше переміщатися в катоді. Новий матеріал дозволяє не тільки скоротити час зарядки акумуляторів, але і продовжити їх термін служби в три рази.

Представники Taiheiyo Cement планують вкласти $ 9,4 млн в організацію виробництва нового матеріалу: щорічно планується випускати до 100 тонн продукції. А до 2025 року обсяги виробництва будуть збільшені в десять разів.

Як пояснили представники компанії, катоди нового типу не вимагатимуть при виробництві кобальту або нікелю. Останній компонент останнім часом дорожчає, а також підвищує пожежонебезпеку акумулятора.

Існують і етичні проблеми: приблизно 70% світових запасів кобальту зосереджені в районі Конго, де не вщухають військові конфлікти, а при видобутку мінералу використовується дитяча праця. Через пандемії будівельна галузь Японії переживає не найкращі часи, тому виробники цементу намагаються знайти нове застосування своїм компетенцям.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button