Наука

Біологи показали, як росте тіло на молекулярному рівні в реальному часі (відео+фото)

В рамках дослідження вчені заглянули всередину клітин плодової мушки, що розвивається з личинки. Результати дослідження докладно описані в статті, опублікованій в журналі Molecular Biology of the Cell.

Біологи з Університету Дьюка вивчають клітини і що відбувається всередині них. Ці процеси відповідають за зростання і формування тіла. Нові методи візуалізації в реальному часі дозволяють спостерігати за будівництвом деяких нанорозмірних конструкцій всередині клітин в дії.

В рамках дослідження вчені змогли заглянути всередину клітин у плодової мушки, що розвивається. Процес її зростання координується за допомогою тонкої сітки білкових волокон прямо під поверхнею клітини, кожне з яких в 10 000 разів тонше людської волосини. Вони допомагають клітинам зберігати свою форму, діючи як арматура в бетоні, пояснюють вчені.

Фото: Molecular Biology of the Cell (2022). DOI: 10.1091/mbc.E21-11-0537

Але на відміну від арматури, ці волокна постійно рухаються і змінюються. Зазвичай такі деталі занадто малі. Спостереження за допомогою звичайних мікроскопів, які можуть робити всього кілька зображень в секунду або занадто розфокусовані, непоказові.

Тому вчені з Університету Дьюка використовували техніку флуоресцентної мікроскопії надвисокої роздільної здатності для відстеження окремих волокон з нанорозмірною роздільною здатністю.

Відео: Duke Research Blog

В рамках такого роду спостережень дослідники сподіваються краще зрозуміти, як відбуваються процеси загоєння ран у людей і то і як розвиваються аномалії у дітей з вродженими дефектами, такими як заяча губа і ущелина хребта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button