Наука

Вчені дізналися секрет довголіття дерев

Фахівці дізналися таємницю довголіття дерев. Вони знайшли молекулярні механізми, що допомагають дереву гінкго та іншим деревам проживати тисячі років.

Вчені вивчали ядрову деревину 34 гінкго – дерев з Китаю. Вони розглядали річні кільця і дізналися, що розвиток рослини не зупиняється через 100 років. Також не змінюється ні розміри листків, ні фотосинтезуючі здібності. Експерти порівняли експресію генів і в листках камбії. Вони вибрали мікроРНК – молекули, які вимикають і включають конкретні гени в деревах. З’ясувавши, що експресія генів, пов’язана з в’яненням, ставала вище у листя, яке відмирали. Але з роками рослини все ж змінюються. У них знижується експресія генів, яка пов’язана з розподілом, диференціацією та експансією клітин. Стволовим клітинам літніх дерев важко ділитися на кору і нову деревину.

Найбільш часто дерева гінкго частіше вмирають від дії зовнішнього середовища, ніж з-за вікових змін. Останнім часом вчені намагаються висаджувати рослини, щоб запобігти глобальне потепління і руйнування середовища.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button