Екологія

Бірманська черепаха більше не вимираючий вид

Черепаха бірманська покрівельна (Batagur trivittata) – “найусміхненіша” черепаха у світі. Двадцять років тому вид вважався вимерлим. Але тепер учені відновили популяцію і довели її чисельність майже до тисячі особин;

www.saveourspecies.org

Дослідники вважали черепаху вимерлою, поки одного з представників виду не купили на ринку дикої природи в М’янмі. Американський колекціонер придбав його 2001 року. Він передав черепаху вченим. З цього моменту дослідники почали співпрацю з урядом М’янми з метою відновити зникаючий вид. Так, під час експедиції, вдалося знайти ще трьох черепах.

У 2020 році товариство охорони дикої природи та співдружність з охорони черепах (Turtle Survival Alliance) опублікували серію знімків, на яких зображено дитинчат, що щойно вилупилися, – “усміхнену” рептилію. Фотографії супроводжують перший в історії науковий опис дитинчат цього виду, опублікований у журналі Zootaxa.

www.saveourspecies.org

Особливість бірманської покрівельної черепахи – її “усміхнений” рот і вирячені очі. Ця травоїдна рептилія мешкає біля річки Іраваді в М’янмі. Зміна клімату, полювання і надмірна експлуатація яєць довела вид до межі вимирання. Вчені припускають, що в дикій природі залишилося п’ять самок і лише два самці.

Подальша доля рептилії, на жаль, туманна. За останні роки на світ з’явилися сотні дитинчат бірманської черепахи, але всі вони перебували в неволі і під наглядом фахівців у рамках програми розведення. Дослідники планують “безболісно” повернути черепах у дику природу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button