Екологія

Збитки від підвищення рівня світового океану перевищить $13 трлн

Найсильніше від підвищення рівня океану постраждають прибережні райони, де живе 600 мільйонів людей, попереджають кліматологи.

Підвищення рівня світового океану завдасть величезної шкоди прибережним районам планети з населенням в сотні мільйонів людей. Вона може перевищити $13 у разі невиконання Паризької угоди, учасники якої домовилися не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на 2 градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальною епохою. Про це йдеться в доповіді, поширеній Національним океанографічних центром Великобританії (NOC).

«В умовах глобального потепління рівень світового океану підвищується внаслідок танення льодовиків і льодових покривів, а також теплового розширення океанських вод», — наголошується в документі. І найбільший збиток буде завдано «прибережним районам, що знаходяться не вище 10 метрів над рівнем моря і де проживають понад 600 млн осіб».

За оцінками британських експертів, як повідомляє газета Daily Express, в результаті підвищення температури на планеті на 1,5 градуса до 2100 року рівень світового океану підніметься на 52 см. Однак, якщо збільшення температури перевищить до цього часу 2 градуси, то рівень світового океану підвищиться на 86 см або навіть на 1,8 метра за гіршим сценарієм.

Згідно з оприлюдненими раніше витягами з доповіді Міжурядової групи експертів по зміні клімату (МГЕЗК), заснованої Програмою ООН з навколишнього середовища та Всесвітньою Метеорологічною Організацією, глобальне потепління може привести до підвищення середньої температури на планеті більш ніж на 1,5 градуси. Причому значні зміни клімату можуть відбутися вже до 2040 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button