Технології

Китай витратив на обладнання для чіпів стільки ж, скільки весь інший світ

За даними звіту SEMI, Китай у першому кварталі 2024 року витратив $12,52 млрд на закупівлю обладнання для виробництва чіпів, що становить 47% від світових витрат у цій сфері. Це збільшення на 113% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас світовий виторг від реалізації обладнання знизився на 2% у річному вираженні, до $26,4 млрд, а в поквартальному порівнянні – на 6%.

Зростання витрат Китаю пов’язане з необхідністю прискорити імпортозаміщення і загрозою нових санкцій. У четвертому кварталі 2023 року китайські витрати на обладнання для напівпровідників досягли $12,13 млрд, проте країна і так багато закуповувала його, тому в першому кварталі 2024 року зростання склало всього 3%.

Китайські виробники продовжують активно закуповувати обладнання для виробництва чіпів, незважаючи на загальний спад на світовому ринку. Місцеві компанії прагнуть забезпечити свої виробництва необхідними технологіями в умовах зростаючих санкційних ризиків і високого попиту на внутрішньому ринку.

Інші великі покупці, такі як Південна Корея, Тайвань, Європа, Північна Америка і Японія, за сукупними витратами ледь випереджають Китай. Південна Корея, наприклад, витратила $5,2 млрд, що на 7% менше порівняно з минулим роком. Тайвань скоротив витрати на 66%, до $2,34 млрд, тоді як Європа збільшила свої витрати на 23%, до $1,89 млрд. Північна Америка і Японія зменшили витрати на 33% і 4% відповідно.

“Незважаючи на невелике зниження глобальних продажів, наша індустрія залишається сильною і стійкою”, заявив президент SEMI Аджіт Маноча.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button