Екологія

Танення льоду в Гренландії підвищило рівень Світового океану (фот)

Танення льоду в Гренландії призвело до того, що рівень Світового океану підвищився на п’ять метрів. Такі спостереження вдалося зробити вченим з Копенгагенського університету завдяки аналізу даних GPS-спостереження.

cfb60b7a5dc944fd11563df9398de49a
Крім того, моніторинг показав, що Гренландія повільно піднімається з морського дна у міру танення льодовикового щита. Наприклад, на південно-сході острова швидкість підйому складає 12 міліметрів в рік.

Міжнародна група вчених, очолювана доцентом Копенгагенського університету Шфакатом Аббасом Ханом, підрахувала, що за останні 23 тисячі років через танення гренландських льодовиків рівень Світового океану піднявся на 4 метри 60 сантиметрів. Це значно більше, ніж дослідники заявляли раніше.

Крім цього, проаналізувавши супутникові спостереження і дані аерофотозйомки, дослідники зробили висновок, що за останні 20-100 років льодовики Гренландії значно відступили. За допомогою методу комп’ютерного моделювання на основі даних GPS-спостереження з’ясувалося, що з моменту останнього льодовикового максимуму Гренландія втратила 40 відсотків своїх льодів.

Читайте також: 

Прогноз говорить про те, що, якщо всі льодовики розтануть, то рівень Світового океану підніметься ще на 7,5 метра. Сьогодні танення саме гренландських льодовиків в більшій мірі впливає на показник рівня води у зв’язку з глобальним потеплінням. Експерти ООН вже заявили, що до кінця століття рівень Світового океану може піднятися на 1 метр.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button