Здоров'я

Кишечник відіграє важливу роль у системному запаленні організма

Нове дослідження команди зі США показало, що бактерії кишківника старих мишей можуть викликати запалення, якщо їх ввести в молодий і здоровий організм. Експеримент доводить важливу роль кишківника в системному запаленні та здоров’ї залежно від стану мікробіоти.

by @freepik

З попередніх досліджень відомий зв’язок між змінами у складі бактерій кишківника та розвитком хвороби Паркінсона й Альцгеймера. Інші роботи пов’язали мікробіоту зі схильністю до ожиріння, синдрому подразненого кишківника та хвороб серця. Щоб довести роль бактерій у системному запаленні, вчені вирішили оцінити наслідки пересадки бактерій з організму старих мишей молодим. Висновки опубліковані на сайті Іллінойського університету.

Спостереження показали, що у молодих стерильних мишей після трансплантації бактерій спостерігалася висока запальна реакція. При цьому введення бактерій від молодих здорових мишей молодим стерильним особинам не призводило до аналогічних результатів.

“Це доводить прямий зв’язок між змінами мікробіоти на тлі старіння і системним запаленням”, – заявили автори.

Примітно, що в подальших експериментах було показано більш негативну реакцію на лікування антибіотиками у старих гризунів. Іншими словами, кишківник старого організму був більш вразливим до впливу антибактеріальних препаратів. Разом результати вказують на важливість стану кишечника для збереження здоров’я і профілактики вікових захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button