Поради

Бізнес у хмарі. Що таке віртуальний дата-центр

Уявімо, ви володієте мережею кав’ярень і дані про бізнес зберігаються на фізичному носії. Тобто ви самостійно побудували центр обробки даних (ЦОД) — закупили матеріали, провели комунікації, встановили обладнання та необхідне програмне забезпечення. Тільки з часом виявилося, що ЦОД не в стані впоратися з обробкою інформації під час пікових навантажень, а масштабуватися стало ще дорожче.

Ці проблеми вирішує перенесення інформації до хмарного дата-центру, наприклад, за допомогою UCloud по цьому посиланню https://ucloud.ua/service/hmarnij-czod/. Хмарний ЦОД являє собою набір віртуальних ресурсів для зберігання та обробки інформації, яка розміщена у віддаленому дата-центрі.

хмарний ЦОД

Переваги хмарного ЦОД:

  • Зниження витрат. Компанія не витрачає кошти на створення ЦОД і не обслуговує фізичне сховище. Бізнес тільки орендує необхідний обсяг інфраструктури та економить на покупці програмного забезпечення для роботи з фізичним ЦОД. Також співробітники компанії не обслуговують власний дата-центр — це завдання йде на аутсорс.
  • Безпека інформації. Наприклад, UCloud працює з інформацією клієнта за правилом «3-2-1». Це означає, що дані бізнесу зберігаються в трьох примірниках: два з них — в одному ЦОД, а третя копія — в іншому дата-центрі. Розміщуючи сервіси компанії в віртуальному сховищі, бізнес уникає ризику втрати даних під час аварії системи. Плюс відновити інформацію простіше за допомогою резервних копій.
  • Гнучкість системи. Хмарний дата-центр легко підлаштовується під потреби бізнесу. Коли компанія переживає пікові сезонні навантаження через підвищену кількість замовлень або, коли різко збільшується кількість філій, то розширити обсяг зберігання даних можна протягом одного дня. Компанія може підключати або відключати сервіси без великих часових і грошових витрат, а також робити це з будь-якої точки планети.

Переїзд до хмарного дата-центру:

Переїзд з фізичного сховища до хмари триватиме близько 2-3 днів — залежить від обсягу підприємства. Провайдер послуг проаналізує всі ресурси та сервіси бізнесу, підготує віртуальну інфраструктуру під потреби компанії й потім залишається тільки перенести інформацію.

Три ознаки того, що бізнесу пора перенести дані до хмари

  1. Компанія швидко росте. Бізнес почав розвиватися за франшизою або відкриває власні філії по країні — це означає, що й обсяг даних збільшується у геометричній прогресії. Збільшити потужність фізичного ЦОД обійдеться в кілька разів дорожче, а перехід до віртуального середовища буде швидше і дешевше.
  2. Бізнес вже переживав втрату або пошкодження даних. Перенесення інформації до хмарного ЦОД попередить проблему, тому що резервне копіювання проводиться щодня і відновити сервіс — не проблема.
  3. У компанії більше одного офісу. При роботі з хмарним дата-центром, немає прив’язки до місця управління бізнес-процесами. Це можна робити в будь-який час і в будь-якому місті чи країні.

Отже, зберігання даних компанії та управління ними в хмарному ЦОД — вигідне рішення для бізнесу. Перенесення інформації до хмари не тільки розвантажить IT-відділ, але й значно знизить витрати на підтримку роботи всіх бізнес-процесів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button