Земля

Bluu Biosciences буде першою в Європі вирощувати м’ясо лосося, форелі і коропа в пробірці

Берлінський стартап Bluu Biosciences намір стати першим великим постачальником рибопродуктів, отриманих шляхом вирощування живих клітин в лабораторних умовах. Він уже отримав фінансування в розмірі семи мільйонів євро. Інвестиції повинні допомогти компанії вийти на ринок, де їй доведеться конкурувати з аналогічними стартапами, такими як BluNalu, Wild Type і Shiok Meats.

Більшість з них націлені на виробництво тунця, лосося та креветок. А Bluu Biosciences хоче зосередитися на вирощуванні м’яса коропа, лосося і форелі. Коропові з точки зору керівництва компанії особливо привабливі тому, що є найпопулярнішою рибою в Китаї – найбільш населеній країні світу.

Важлива перевага Bluu Biosciences перед конкурентами – великий досвід співзасновника компанії Себастьяна Ракерса, що має освіту морського і клітинного біолога. Під час роботи в Мюнхенському інституті Фраунгофера, одному з найвідоміших дослідних інститутів Європи, Ракерс очолював робочу групу, що вивчала комерційну життєздатність штучного м’яса і доцільність використання рибних клітин як матеріалу для культивування вірусів у фармацевтичній промисловості.

У процесі дослідження Ракерс виростив вісімдесят культур клітин двадцяти різних видів риб. Причому йому вдалося зробити ці клітинні лінії постійними, тобто здатними до стабільного безперервного росту протягом тривалого часу. Тому Bluu Biosciences не потрібно витрачати час на виведення відповідних для промислового використання клітинних культур.

Зараз Bluu Biosciences активно розвивається, налагоджуючи зв’язки з партнерами й вирішуючи питання в області правового регулювання. Перший зразок продукту планується представити до кінця 2022 року.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button