Земля

У Норвегії знайшли «будинок мертвих» епохи вікінгів

Археологи з музею Норвезького університету природничих і технічних наук при проведенні розкопок поблизу невеликого міста Віньє виявили невеликий древній мавзолей, який, імовірно, може виявитися похоронним будинком вікінгів.

Як повідомляє Life in Norway, знахідка була зроблена в центральній частині Норвегії. Керівник розкопок археолог Раймонд Соваж назвав її «дуже рідкісною і цікавою».

Дослідники розкопали рештки будівлі, побудованої в характерному для епохи вікінгів стилі. Його довжина становила п’ять метрів, а ширина — три метри. Конструкція була дерев’яною, але дуже міцною.

Стіни були виготовлені з потужних дощок. По кутах їх підтримували дерев’яні стовпи. Знайшли археологи і кілька каменів, з яких, ймовірно, був викладений фундамент будови.

«Ми вважаємо, що це була усипальниця, — каже Раймонд Соваж. — Цей будинок був розташований в центрі великого кургану».

За його словами, кургани для цього регіону — не рідкість. Відомо, що тут знаходилося поселення вікінгів. Втім, раніше при розкопках подібних похоронних будинків тут не знаходили.

В даному випадку теж знахідка виявилася частково випадковою. Археологів запросили для обстеження ділянки, на якій буде побудована автотраса. До речі, на полі поруч з Віньє раніше були знайдені сліди поховань вікінгів в похоронних човнах.

Дослідники вважають, що мавзолей, можливо, мав таку ж символічну цінність, як і ці човни. Однак виникає питання: якщо човни символізували подорож в загробне життя, то що міг символізувати дім?

«Чому вікінги обирали будинки для поховання одних померлих і човни для інших, невідомо, — каже Соваж. — Можливо, вони побудували будинок для мертвого або мертвих, щоб ті могли залишитися на фермі і захищати її та родину».

В цілому в Норвегії на поточний момент знайдено близько 15-ти поховальних споруд епохи вікінгів. Ще кілька подібних об’єктів було знайдено в Швеції і Данії.

«Відкриття цього мавзолею вже дозволило отримати нові відомості про поховальні ритуали епохи вікінгів, — розповів Соваж. — Знахідка говорить про те, що в той час у похоронних звичаях було більше відмінностей, ніж ми думали. Деяких людей, наприклад, кремували. Виходить дуже цікава картина, яка, як ми сподіваємося, допоможе нам краще зрозуміти побут вікінгів у Скандинавії».

Кнопка «Наверх»
Закрыть