Всесвіт

Астрофізики змоделювали перші трильйонні частки секунди Великого вибуху

Дослідники змоделювали перші трильйонні секунди після Великого вибуху. Вони виявили, що ці події вплинули на розподіл галактик у Всесвіті.

Фізики з університетів Геттінгена і Окленда (Нова Зеландія) за допомогою комп’ютерної симуляції виявили, що складна мережа структур могла сформуватися протягом першої трильйонної частки секунди після Великого вибуху. Поведінка цих об’єктів імітує розподіл галактик в сучасному Всесвіті. Однак, на відміну від неї, первісні структури були мікроскопічно малі. Типові об’єкти мають масу всього кілька грамів – набагато менші, ніж сучасні елементарні частинки. Результати дослідження з’явилися в журналі Physical Review D.

Дослідники змогли спостерігати за розвитком областей з більш високою щільністю, які утримуються разом під дією власного тяжіння. «Фізичний простір, представлений нашим моделюванням, помістився б в один протон, – зазначив професор Йенс Німейєр, керівник Групи астрофізичної космології Геттінгенського університету. – Це, мабуть, найбільша симуляція найменшої області Всесвіту, проведена до цього часу ».

Дослідники додали, що формування таких структур, а також їх рух і взаємодія повинні були породити фоновий шум гравітаційних хвиль. За допомогою симуляцій можна розрахувати силу цього гравітаційного сигналу, який може бути виміряний в майбутньому.

Також вони припустили, що можуть утворитися крихітні чорні діри, якщо ці структури піддадуться руйнуванню. Якщо це станеться, то вони можуть мати спостережувані наслідки, або стати частиною таємничої темної матерії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button