Екологія

BMC: 56% видобутку біткойнів ведеться з використанням відновлюваної енергії

Рада з Майнінг біткойнів (Bitcoin Mining Council, BMC) представила звіт, згідно з яким у другому кварталі поточного року 56% електроенергії, що витрачається при видобутку віртуальних монет, надходить з альтернативних джерел.

Дослідження базується на результатах опитування приблизно 1/3 майнерів, що видобувають біткойни. Респонденти надали інформацію про загальну споживану потужність сукупному хешрейті їх майнінг-ферм і про співвідношення використання альтернативних і традиційних джерел енергії.

«Майнінг біткойнів використовує мінімальну кількість енергії, швидкими темпами збільшує свою ефективність, а також володіє вищим відсотком використання відновлюваної енергії, ніж будь-яка значуща країна або галузь» – йдеться в заяві організації.

В результаті було визначено, що установки опитаних майнерів на 67% працюють завдяки електроенергії, одержуваної безпечними для навколишнього середовища способами. Підсумковий показник 56% отримано шляхом екстраполяції результатів дослідження на всю індустрію видобутку біткойнів.

В рамках дослідження під екологічно чистим вважається електрика, яка генерується внаслідок вітрової, сонячної, ядерної, геотермальної та водної енергій або виробляється на вуглецево-нейтральних звичайних електростанціях. Це відповідає положенням, встановленим Міжнародним енергетичним агентством.

Bitcoin Mining Council був створений з ініціативи компанії MicroStrategy з метою поліпшення екологічності криптовалюти після відмови Tesla приймати оплату віртуальними монетами. Надання достовірної інформації про використання галуззю поновлюваних енергетичних ресурсів – одна з основних задач організації.

Генеральний директор MicroStrategy і член BMC Майкл Сейлор заявив, що був «в захваті» від звіту, і зазначив, що представники індустрії Майнінг біткойнів «охоче» пішли на контакт, щоб надати «важливу інформацію широкому загалу і політикам».

Проте точність опублікованого звіту викликає сумніву, оскільки він базується на наданих без підтвердження відомостях і до того ж від відносно невеликої частини користувачів. BMC зазначає, що зроблені висновки засновані на його власних «оцінках, припущеннях і дослідженнях».

Тому новий звіт навряд чи переконає Tesla відкрити продажу електромобілів за криптовалюту, попри те що озвучений минулого місяця Маском показник частки споживання альтернативної енергії в 50%, згідно з результатами дослідження BMC, перевищено.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button