Екологія

Інтенсивне танення арктичного морського льоду висушить Каліфорнію, заявляють кліматологи

Танення криги в Арктиці, очікуване в найближчі кілька десятиліть, може вплинути на опади в Каліфорнії і ускладнити майбутні посухи, згідно з новим дослідженням, проведеним вченими Лоренс Лівермор (LLNL).

Очікується, що втрата арктичного морського крижаного покриву збережеться протягом 21-го століття. Протягом наступних кількох десятиліть Північний Льодовитий океан, за прогнозами, стане крижаним влітку. Нове дослідження Івана Цвіанович і його колег з LLNL і Каліфорнійського університету в Берклі показує, що значна втрата арктичного морського льоду може мати катастрофічні віддалені наслідки, вплинувши на кількість опадів, одержуваних Каліфорнією.

Дослідження виявило новий зв’язок між втратою морського льоду в Арктиці і розвитком системи атмосферного хребта в північній частині Тихого океану. Ця атмосферна особливість також зіграла головну роль у посухи в Каліфорнії на 2012-2016 роки і відома тим, що вона управляє багатими опадами, спрямованими на північ – на Аляску та Канади, а також і Каліфорнію.

Команда виявила, що зміни морського льоду можуть призвести до змін конвекції в тропічному Тихому океані. Ці зміни конвекції, у свою чергу, можуть призвести до утворення атмосферного хребта в північній частині Тихого океану, що призведе до значної посухи над Каліфорнією.

«В середньому, враховуючи 20-літнє середнє значення, ми виявляємо 10-15% зниження опадів в Каліфорнії. Однак деякі окремі роки можуть стати набагато більш сухими, а інші більш вологими», – сказав Цвіанович.

«Недавня посуха в Каліфорнії, мабуть, є гарною ілюстрацією того, як може спостерігатися зниження опадів, викликане морським льодом», – пояснив учений.

Зимові опади у Каліфорнії зменшилися за останні два десятиліття, а посуха 2012-2016 років стала однією з найсерйозніших в історії. Наслідки зниження кількості опадів були посилені високими температурами, які підсилюють випаровування. Кілька досліджень показують, що недавні каліфорнійські посухи мають штучний компонент, що виникає через підвищення температур, і ймовірність того, що такі посухи, викликані потеплінням, будуть зростати в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button