Екологія

Енергія припливів і хвиль обіцяє перспективи в розвитку енергетики – відео

У світі все більше людей звертають увагу на альтернативні джерела енергії – незабаром в Австралії, Великобританії, Німеччині, США та Канаді з’являться проекти станцій, які будуть використовувати енергію припливів і енергію хвиль.

Недалеко від узбережжя міста Перт в Австралії буде задіяна механічна енергія хвиль: помаранчеві поплавці 5 метрів у висоту і 11 в довжину, що знаходяться на поверхні води, коливаються на хвилях і за допомогою довгих тросів сприяють роботі гідравлічних насосів, встановлених на дні океану. Потужності електростанції (720 кіловат) буде достатньо для забезпечення військово-морської бази, розташованої неподалік.

[youtube]GA_UgVm9bvU[/youtube]

У Белфасті у Великобританії задіяна енергія припливів – 2 рази на день приблизно 350 мільйонів кубічних метрів води проходить з моря і назад через два 16-метрових гвинта, які, обертаючись, виробляють 1,2 мегавати електроенергії.

Читайте також: Зелена енергетика: геотермальна енергія – дістатися до магми

В Единбурзі у Великобританії використовують енергію хвиль за допомогою 5 буїв, плаваючих на водній гладі незалежно один від одного – між ними розташовані гідравлічні насоси, які сприяють роботі електричного генератора.

[youtube]8Jh-nymdKEk[/youtube]

Альтернативні джерела енергії розвиваються на так швидко, як би хотілося, хоча вчені стверджують, що їх використання – шанс не тільки змінити майбутнє, але і взяти під контроль процес кліматичних змін. Великим мінусом альтернативних джерел є, безсумнівно, недостатня вивченість впливу на навколишнє середовище. Через вітряні електростанцій гинуть птахи і кажани. Сонячні електростанції також здатні завдати шкоди тваринам – раніше повідомлялося, що сонячна електростанція в Каліфорнії стала причиною загибелі птахів.

Читайте також: Зворотня сторона екологічних технологій

Що стосується проектів, в яких використовується енергія океану – їх кількість збільшується, можливо тому, що, як порахували експерти з Bloomberg New Energy Finance, 44 % населення планети живе на відстані 150 км від берегової лінії моря або океану. У 2013 році експерти в Лондоні заявили, що до 2020 року на Землі буде функціонувати до 22 приливних електростанцій і до 17 станцій, які використовують енергію хвиль. Кожна подібна станція в середньому зможе генерувати більше мегавати електроенергії, чого вистачить для забезпечення функціонування близько 250 житлових будинків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button