Наука

Створено “розумний” нашийник, який захищає собак від гельмінтозу

Собаки є одними з головних переносників ехінококозу, це вид гельмінтозу, який розвивається в вигляді кіст з паразитами в різних органах. У багатьох країнах, особливо з великою кількістю бездомних собак, ця хвороба – велика проблема! Однак, можливо, це може залишитися в минулому, оскільки вчені створили «розумний нашийник», який постачає собак постійною дозою дегельмінтозного препарату.

Image by huoadg5888 from Pixabay

Собаки можуть бути інфіковані або Echinococcus granulosus sensu lato, який викликає кістозний ехінококоз (CE), або E. multilocularis, який викликає альвеолярний ехінококоз (AE). У Китаї національне обстеження показало, що CE є ендемічним захворюванням (тривалий час спостерігається на певній території) принаймні в 368 округах, а АЕ ендемічний для 115 регіонів. Як показало це ж дослідження, роль собак в передачі ехінококозу в цих районах дуже велика, однак у спецслужб з цих місцях немає можливості проводити тваринам щомісячні процедури дегельмінтизації.

Сяо-Нонг Чжоу з Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань і його колеги вирішили вивчити цю проблему і придумали нашийник з празиквантелом (PZQ, протигельмінтний лікарський засіб). Нашийник зібраний таким чином, що його складно пошкодити, він водонепроникний і може «вистояти» на холоді, а головне – він автоматично може доставляти регулярну дозу PZQ у вигляді приманки.

В рамках випробувальних робіт було використано 18 «розумних» нашийників в районі Сени в Китаї, ще 523 нашийники були протестовані в місті Хенцзуо. Собаки були відібрані випадковим чином, вони носили нашийники протягом 12 місяців. Як показали тести, 551 нашийник на 100% показав свою міцність, на 99,5% був водонепроникний і на 100% захищений від холоду, автоматична доставка PZQ відбувалася в 87,8% випадків.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button