Авто

BMW інвестує в технологію добування бензину з повітря

BMW i Ventures, компанія BMW по створенню гібридних підприємств, оголосила про інвестиції в проєкт” Prometheus Fuels “.

Стартап з Кремнієвої долини працює над технологіями вилучення СО2 з атмосфери і його подальшого перероблення в вуглецево-нейтральний бензин. Інвестиції допоможуть підприємству підготуватися до виходу на ринок вже в кінці 2020 року.

Prometheus Fuels – бензин з повітря

Запущений у 2019 році Робом Макґінісом, доктором технічних наук Єльського університету і досвідченим стартапером, Prometheus Fuels займається розробкою процесів та технологій уловлювання CO2 з повітря і його перероблення на бензин, дизельне паливо і паливо для реактивних двигунів, які працюють з робочих транспортних засобах. На думку компанії, її процеси є вуглецево-нейтральними, на 100 % працюють на сонячній та вітровій енергії. Використовуючи власні технології уловлювання, синтезу палива та розподілу палива, компанія стверджує, що здатна створювати паливо, яке молекулярно ідентичне бензину на нафтовій основі.

Враховуючи його початок у вигляді уловлюваного CO2, Prometheus Fuels не вносить в атмосферу жодного чистого CO2 від вихлопних газів, що робить його паливом з нульовим вмістом чистого вуглецю. Крім того, воно запобігає видобутку нафти й природного газу, які в іншому разі були б необхідні для створення такої ж кількості бензину.

На відміну від інших екологічних видів палива, які вимагають модифікації транспортних засобів, Prometheus Fuels призначений для безперебійної роботи з існуючими двигунами внутрішнього згоряння, що дозволяє покупцям просто вибирати його на заправці. Мета Prometheus Fuels – встановити ціну на нього на тому ж рівні, що і на традиційний бензин, перш ніж знижувати ціну з плином часу, і щоб не було штрафів за його використання.

“Можливість створювати бензин з повітря, конкурентоспроможний за ціною з викопним паливом, змінить ситуацію”, – сказав Грег Смітіс, партнер BMW i Ventures. “Середньостатистичний автомобіль залишається в дорозі понад вісім років, а це означає, що навіть якщо завтра весь світ перейде на 100-відсоткове придбання електромобілів, то для того, щоб сьогоднішні двигуни внутрішнього згоряння опинилися поза дорогою, знадобиться майже десять років”.

Створюючи вуглецево-нейтральний бензин з уловлюваного з повітря CO2, Prometheus Fuels дозволяє відразу ж значно зменшити кліматичний вплив сучасних двигунів внутрішнього згоряння.

За оцінками Prometheus Fuels, якби всі види палива, вироблені з нафти й газу, були замінені на паливо з нульовим вмістом вуглекислого газу, то світ домігся би скорочення викидів CO2 на 10 гігатонн в рік, що склало б близько 25 % від загального обсягу викидів в світі. Компанія каже, що інвестиції BMW i Ventures призвели до раунду фінансування в розмірі 12,5 млн. дол.

“Інвестиції BMW i Ventures допоможуть нам прискорити темпи виведення на ринок нашого палива з нульовим викидом вуглекислого газу”, – сказав Макґініс.

Prometheus Fuels сподівається почати продаж свого палива на каліфорнійських роздрібних заправних станціях в цьому році, поширивши свою діяльність на інші американські та міжнародні ринки в 2021 році. Компанія також працює над супутніми технологіями з видалення та секвестрації CO2.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button