Авто

BMW представила електромобіль майбутнього: він змінює колір під час поїздки (фото+відео)

Автовиробник показав прототип автомобіля, корпус якого створений за допомогою електронного паперу (e-ink).

Компанія BMW представила своє бачення цифрового автомобіля майбутнього на виставці Consumer Electronics Show (CES) в Лас-Вегасі. Прототип BMW i Vision Dee – це середніх розмірів седан з інтелектуальним «компаньйоном», доповненою реальністю і можливістю гнучко змінювати колір корпусу.

Презентація BMW i Vision Dee на CES. Фото: BMW Group

Інженери компанії допрацювали технологію електронного паперу для гнучкого управління кольором автомобіля. Плівка ePaper наноситься на кузов і може відображати до 32 різних кольорів. Корпус при цьому розділений на 240 сегментів, кожен з яких покритий окремим «дисплеєм» і може змінюватися незалежно від інших. Це дозволяє генерувати майже нескінченну кількість шаблонів і змінювати їх протягом декількох секунд, відзначають в компанії.

Презентація BMW i Vision Dee на CES. Фото: BMW Group

Крім яскравого корпусу в BMW розробили нову систему доповненої реальності, яка перетворює всю поверхню лобового скла в величезний екран. Використовуючи датчики на приладовій панелі, водії можуть самі налаштовувати, скільки цифрового контенту вони хочуть бачити на проекційному дисплеї. Вибір варіюється від інформації про водіння та даних мобільних пристроїв до повного занурення у віртуальну реальність. Відзначається, що з 2025 року ця інновація буде доступна в моделях NEUE KLASSE — електромобілях майбутнього, які розробляє автоконцерн.

BMW i Vision Dee на CES. Відео: BMW Group

Бортова система в BMW i Vision Dee доопрацьована для створення унікального «цифрового емоційного досвіду», відзначають в компанії. Модель оснащена цифровим помічником, який не тільки розуміє природну мову, але і може виражати різні емоції, в тому числі радість, здивування і схвалення, проектуючи аватар «компаньйона» на лобове скло.

“З BMW i Vision Dee ми демонструємо, що можливо при об’єднанні апаратного та програмного забезпечення. Таким чином, ми можемо використовувати весь потенціал цифровізації, щоб перетворити автомобіль в інтелектуального компаньйона”, – говорить Олівер Ципсе, голова правління BMW AG


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button