Всесвіт

Сонце відкрило рік спалахом найпотужнішого класу (відео+фото)

НАСА опублікувало відеозапис сонячного спалаху Х-класу на Сонці.

Обсерваторія сонячної динаміки американського космічного агентства зробила знімок потужного сонячного спалаху. Пік активності зірки дослідники спостерігали в ніч з 5 на 6 січня. Спалаху було присвоєно клас X1.2. Хоча ця подія майже не торкнулася Землі, експерти попереджають, що через обертання Сонця, пляма скоро буде направлено в бік нашої планети і може викликати нові спалахи і корональні викиди маси.

Сонячна спалах X1.2. Відео: NASA, SDO

Джерелом потужного спалаху стала сонячна пляма AR3182. Воно сформувалося нещодавно, але вже встигло викликати кілька потужних спалахів, повідомляє Spaceweather.com. За даними дослідників це пляма практично подвоїлася в розмірі за останню добу і зараз направлена в бік Землі.

Сонячні спалахи – це потужні викиди енергії. Спалахи і сонячні виверження можуть впливати на радіозв’язок, електричні мережі, навігаційні сигнали і становити небезпеку для космічних кораблів і астронавтів. Сонячні спалахи класифікуються за розміром на літерні групи, причому Х-клас є найпотужнішим. Усередині кожного класу числа від 1 до 10 (і вище для спалахів Х-класу) позначають відносну силу спалаху.

Сонячна спалах X1.2. Фото: NASA, SDO

Окрім спалаху, сонячна пляма AR3182 3 січня спричинила викид корональної маси. Гігантська хмара з прискорених частинок полетіла в космос. У цей момент пляма знаходилася на зворотному боці Сонця, тому викид не торкнувся Землю. Спалах вранці 6 січня спричинив відключення короткохвильового радіо в південній частині Тихого океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button