Технології

Ілон Маск перетворить житлові будинки в розподілені електростанції

Генеральний директор Tesla Ілон Маск хоче перетворити кожен будинок в розподілену електростанцію, яка буде генерувати, зберігати й навіть доставляти енергію назад в електромережу, використовуючи продукти компанії.

Хоча Tesla вже багато років продає сонячні батареї та акумулятори, нова політика компанії – продавати сонячну енергію тільки в поєднанні з продуктами для зберігання енергії. Маск розповів про стратегію, спрямовану на розширення цього бізнесу шляхом залучення комунальних підприємств.

«Це процвітаюче майбутнє як для Tesla, так і для комунальних підприємств. Якщо цього не зробити, комунальні підприємства не зможуть обслуговувати своїх клієнтів », – сказав Маск під час дзвінка інвестору, зазначивши постійні відключення електроенергії в Каліфорнії минулого літа і нещодавня відмова мережі в Техасі. Таким чином він підкреслив, що надійність енергомереж стала серйозною проблемою, повідомляє TechCrunch.

Минулого тижня компанія змінила свій веб-сайт, щоб клієнти не могли купувати тільки сонячну батарею або її накопичувач енергії Powerwall, і замість цього зажадала придбати систему. Пізніше Маск оголосив про цей крок в своєму твіті, заявивши, що «сонячна енергія буде подаватися виключно на Powerwall» і що «Powerwall буде взаємодіяти тільки між лічильником комунальних послуг і головною панеллю вимикача будинку, що забезпечує надпросту установку і безперешкодну резервну копію всього будинку під час відключення електроенергії ».

Маск заявляє, що енергосистемі потрібно більше ліній електропередач, електростанцій і великих підстанцій для повної декарбонізації з використанням відновлюваних джерел енергії та систем зберігання. На думку бізнесмена, розподілені житлові системи – зрозуміло, з використанням продуктів Tesla – будуть найкращим варіантом. Його заява була частково підтверджена недавніми дослідженнями Массачусетського технологічного інституту, які показали, що США можуть вийти на мережу з нульовим викидом вуглецю. Яким чином? Удвічі збільшивши свою пропускну здатність. Крім того, дослідження Прінстонського університету показало, що країні, можливо, буде потрібно потроїти свої системи передачі енергії до 2050 року, щоб досягти мети по нульових викидів.

Ілон Маск перетворить житлові будинки в розподілені електростанції

Фото: Tesla

Маск планує створити систему електромереж, радикально відмінну від тієї, яка є сьогодні. Вона буде централізовано контролюватися й управлятися операторами мереж, незалежними організаціями. Наприклад, такими як Каліфорнійський незалежний системний оператор або Рада з надійності електропостачання Техасу. Це бачення пов’язано з бюрократичними та логістичними проблемами. Комунальним підприємствам необхідно вирішити, як впоратися з великим припливом розподілених енергетичних ресурсів. Йдеться про сонячні батареї на дахах житлових будинків. Такі технології можуть суперечити давно усталеним бізнес-моделям комунальних підприємств.

Чи достатньо одних тільки поновлюваних джерел енергії і накопичувачів для декарбонізації енергосистеми – спірне питання, зазначає TechCrunch. Експерти вважають, що потреби в землекористуванні, вимоги до зберігання і проблеми з періодичністю поновлюваних джерел енергії перевищать можливості Tesla стати основним виробником електроенергії. Але Маск довгий час був оптимістом, коли мова йде про поновлювані джерела енергії і їх накопиченні. У липні минулого року він написав у Twitter, що «фізика віддає перевагу електротранспорту, батареям для стаціонарного зберігання і сонячній / вітровій енергії для виробництва енергії».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button