Технології

Boeing займеться зниженням шкідливих викидів та шуму від перельотів

Партнером аерокосмічного концерну в цьому проєкті стане авіакомпанія Etihad Airways.

Boeing

Програма ecoDemonstrator передбачає пошук способів зробити авіаперевезення менш шкідливими для природи й одночасно підвищити комфорт для пасажирів. В рамках стратегічного альянсу, створеного Boeing і Etihad Airways в листопаді 2019 року, тестовим літаком обраний Boeing 787-10 Dreamliner.

Перші польоти за проєктом ecoDemonstrator почнуться в серпні 2020 року. Спільно з партнерами, серед яких NASA і Safran Landing Systems, будуть проводитися заміри шуму на літаку і на землі. Потім дані, отримані з датчиків, будуть аналізуватися для пошуку способів знизити рівень шуму на борту лайнера, так і на землі в процесі польоту.

Крім того, авіакомпанії мають намір провести політ, під час якого пілоти, авіадиспетчери та операційний центр Etihad Airways будуть одночасно обмінюватися інформацією, щоб постаратися оптимізувати ефективність планування маршруту польоту, підвищити його безпеку, а заодно знизити навантаження на пілотів, так і на диспетчерів і зменшити завантаженість радіочастот переговорами.

На тестових польотах Dreamliner буде заправлятися новим паливом, що являтиме більш екологічну суміш, ніж авіаційний гас, який використовується зараз. За планом експлуатація Boeing 787-10 Dreamliner в рамках програми ecoDemonstrator триватиме не менше 4 тижнів, за підсумками яких літак пройде обслуговування для оцінки його технічного стану. Потім фахівці Boeing і Etihad Airways почнуть спільний аналіз зібраних за час тестів даних.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button