Технології

Унікальна технологія геотермальної енергії без насосів Eavor-Loop (фото+відео)

Найбільші нафтогазові корпорації BP і Chevron очолили раунд інвестицій в розмірі 40 мільйонів доларів США в канадську компанію Eavor, яка розробила унікальний спосіб отримання геотермальної енергії. Він дозволяє забезпечити циркуляцію рідин, які переносять тепло без додаткового живлення.

Принцип роботи системи грунтується на зміні щільності рідини в залежності від температури, через що гарячий теплоносій прагне піднятися, а холодний – опуститися. Проєкт Eavor передбачає створення замкнутого контуру, що складається з розташованих на відстані 2,5 км один від одного вертикальних свердловин, які з’єднуються горизонтальними трубопроводами під землею.

Унікальна технологія геотермальної енергії без насосів Eavor-Loop залучила $ 40 млн від нафтогіганта

Нижня частина контуру, що складається з декількох паралельних каналів, проходить на глибині близько 2,4 км, де температура земної кори перевищує 70 ° C. При нагріванні теплоносія в підземних трубах його щільність падає, і він піднімається по вертикальній свердловині на поверхню, щоб поступитися місцем більш важкій холодній рідині контуру.

На земній поверхні у гарячого теплоносія на спеціальній станції забирають енергію, яка йде на обігрів або виробництво електрики. Охолоджена рідина з підвищеною щільністю опускається під землю, і цикл повторюється.

Унікальна технологія геотермальної енергії без насосів Eavor-Loop залучила $ 40 млн від нафтогіганта

Прототип Eavor-Loop, побудований в канадській провінції Альберта з метою перевірки технологій, працює, не споживаючи енергію, з грудня 2019 року. Перший комерційний Eavor-Loop планується створити в Німеччині. Як очікується, будівництво станції на 10 МВт почнеться в січні 2021 року. В майбутньому її потужність можна буде збільшити до 200 МВт, додавши нові підземні канали. Реалізацію проєкту вже розпочато: отримані дозволи, укладено договір з урядом на поставку електроенергії і пробурено перші свердловини.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button