Технології

Як перетворити пластикове сміття на будівельний матеріал

Всюдисуще пластикове сміття, що не розкладається, стало справжнім бичем нашої планети й все більше людей пропонують свої способи розв’язання проблеми. Команда Ecobricks виступила з ідеєю витрачати пластик для будівництва будівель і споруд.

Сенс в тому, щоб набивати нутрощі пляшок м’якими пластиковими відходами, а потім використовувати їх як цегла для будівництва будівель, стін або навіть модульних меблів. На думку авторів нової технології, таким чином виходить вигідний спосіб утилізації пластикового сміття, яке люди можуть взяти на озброєння вже зараз.

«Ecobricks – це модель, що використовує якість, довговічність і міцність пластику як будівельний матеріал, дозволяє нескінченно багато разів експлуатувати один і той же будівельний блок, це світова ідея безвідходного виробництва (C2C)», – йдеться на сайті компанії.

Люди набивають звичайні пляшки з-під води та інших напоїв всіляких м’яким пластиковим сміттям, а разом такі імпровізовані будівельні блоки можуть скріплюватися силіконом, саманом або цементом, однак, бетон, на думку активістів Ecobricks, краще не використовувати. «Ніяких спеціальних навичок, обладнання, спонсорів, НВО чи політиків не потрібна», – засвідчується в відео на ютубі.

«Екобрикс» не вважає себе НУО, а швидше громадським рухом. Дизайнер Рассел Майєр, який очолює групу, дав деякі коментарі на цей рахунок. Для себе він відкрив Ecobricks, коли жив у Сабангане, що на півночі Філіппін. Переїхавши в Індонезію, Майєр став провідним автором Наочного Керівництва Экобрикс, що створювалося спочатку для шкіл в Північних Філіппінах. Сьогодні навчальну програму Рассела взяло на озброєння понад 8000 шкіл у Філіппінах, а сам він опікується будівництвом сотень будинків, ігрових майданчиків і садів на основі цієї технології.

Рух вже привернуло активістів із США, Південної Америки та Африки, які зайнялися створенням самих різних проєктів, у тому числі ресторану на берегах Еквадорської Амазонії.

P. S. І пам’ятайте, лише змінюючи своє споживання – разом ми змінюємо світ! © econet

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button