Технології

Безпілотний трикоптер поєднує переваги літака і вертольота

Сьогодні квадрокоптером з відеокамерою вже нікого не здивуєш. Однак, на думку засновників японського стартапу RcRebel, колишніх американських військових, квадрокоптери пересуваються занадто “механічно” і не можуть записувати плавне живе відео. Тому в RcRebel розробили трикоптер BlackOps, що володіє деякими перевагами перед безпілотниками з чотирма гвинтами.

27-06-15-foto-600x400-1

Головна особливість BlackOps полягає в тому, що три його гвинти розташовані несиметрично: задній встановлений на подовженій хвостовій балці. Завдяки такій компоновці трикоптер поєднує в собі переваги літака і вертольота: він розганяється до 70 км/год, може, як літак, виконувати деякі фігури пілотажу, при цьому зберігаючи здатність зависати, як вертоліт.

“Наприклад, уявіть, як ви набираєте висоту, а потім входите в штопор, як льотчик-ас. Квадрокоптер такого зробити не зможе”, – говорить представник RcRebel Клемейл Мормен.

Порівняно з квадрокоптерами BlackOps може дещо довше перебуває в повітрі (більше 25 хвилин), так як енергія акумулятора витрачається на обертання трьох гвинтів, а не чотирьох. Зроблені вони з вуглеволокна, а алюмінієві балки, на яких відбувається кріплення, можна скласти при зберіганні або транспортуванні.

Дрон комплектується власною відеокамерою, закріпленої на стабілізуючу підвіску, за допомогою якої можна знімати ролики роздільною здатністю 1080р.

ЗА BlackOps передбачено 14 режимів польоту, таких як, приміром, супровід користувача, слідування по заданому маршруту патрулювання. У разі втрати зв’язку з оператором дрон повертається до місця запуску, а якщо батарея розряджається до певного рівня або відбувається збій в системі навігації – активується алгоритм посадки.

Для управління BlackOps призначені пульт або мобільний пристрій на ОС Android. Також в якості додаткових аксесуарів для управління дроном “від першої особи” розробники пропонують відеоокуляри і портативний РК-монітор. При цьому відеозв’язок з безпілотником підтримується на відстані до 1500 м.

У RcRebel заявляють, що BlackOps вже зацікавилися спортсмени, кінематографісти і музиканти. Фірма намагається зібрати гроші, необхідні для випуску трикоптера, за допомогою краудфандінга. Згідно опису дрона на сайті Kickstarter, всі попередні роботи по підготовці до його виробництва завершені, тому в разі успіху замовники зможуть отримати безпілотники вже в листопаді-грудні цього року.

Натхнення: www.innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button