Екологія

Лісові пожежі створили страхітливі чорні річки (відео)

Подивившись відео з Аризони, багато хто може подумати, ніби щось вибралося прямо з надр Землі і рухається нищити людство. Але насправді, страхітлива чорна маса, яка заповнила висохлу притоку річки, виявилася нічим іншим, як потоком сміття.

Каньяда дель Оро в Аризоні — це висохлий водозбірний басейн. На відео, яке зняв колишній доглядач парку, зображений потік темний від попелу і сажі.

Така дивна маса утворилася внаслідок великих пожеж, спричинених блискавкою. З 5 червня вогонь охопив понад 48 377 гектарів національного парку, спаливши величезну кількість рослинності: від кактусів до соснових і ялинових лісів.

Таким чином, вогонь змінює структуру ґрунту, мінералізуючи органічні речовини і вивільняючи метали й токсини, які зазвичай не можуть бути змиті водою. Тому коли починається дощ, нова структура не вбирає воду, а відштовхує її. У результаті навіть невеликі опади можуть викликати руйнівні повені й селеві потоки.

Такі потоки згорілої рослинності упереміш зі сміттям (і взагалі всім, що попадеться на його шляху) в результаті можуть призводити до смерті водних мешканців. Вся річ у тому, що ці повені знижують рівень розчиненого кисню. У них часто починають процвітати ціанобактерії, які поглинають багато кисню. В кінцевому підсумку це «душить» рибу, крабів та інших тварин. Крім зменшення рівня кисню, такі каламутні потоки роблять неможливим полювання і пошук їжі, в цьому випадку риби просто вмирають з голоду.

Також ці річки з сажі, сміття і залишків дерев можуть просочуватися в греблі і забруднювати питну воду.

«Швидко рухомі і руйнівні потоки сміття, викликані інтенсивними опадами, є одним з найнебезпечніших наслідків пожежі. Їх складно передбачити і вони можуть знищувати рослинність, перекривати дренажні канали, пошкоджувати споруди також ставити під загрозу людське життя», — коментують експерти.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button