Екологія

У Швейцарії створили лічильник, який допомагає економити до 8500 літрів води в рік

Серія індикаторів швейцарської компанії Amphiro дозволяє в зручній формі щодня контролювати витрату води і витрати енергії на її підігрів. У компанії стверджують, що їх пристрій дозволяє економити 440 кіловат-годин енергії, а також 8500 літрів питної та стічної води щорічно.

Суть роботи Amphiro проста. Досить вкрутити індикатор у воронку або змішувач. Важливо, що для своєї роботи індикатор буде заряджатися від розміщеної в ньому мікротурбіни, яка буде обертатися під потоками води. Надалі пристрій буде запам’ятовувати кількість витраченої води, її температуру, а також показувати користувачу, скільки енергії було витрачено для її нагріву.

Amphiro може виводити докладну статистику фактичних показників витрат води та енергії, а також можливість порівняти їх з середнім споживанням десяти попередніх прийомів душа.

Крім того, пристрій використовує анімацію, щоб на простому прикладі показати дітям важливість економії води. «У мультику» лід, на якому сидить білий ведмідь, повільно тане, що символізує витрати води. Коли витрати досягають критичного максимуму і людина приймає душ занадто довго, ведмідь в анімації повністю втрачає лід і змушений плавати у відкритому водоймищі.

Середня вартість одного такого індикатора складає 60 євро.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»