Екологія

З чого складається Велика тихоокеанська сміттєва пляма

Дослідники вивчили величезне звалище розміром з Техас, що дрейфує по хвилях Тихого океану, і розповіли про те, з чого насправді складається найбільша купа сміття у світі.

Коли ми уявляємо собі Велику сміттєву пляму в Тихому океані – найбільшу плавучу купу сміття у світі – в голову приходять образи величезного звалища з пластикових пакетів, пляшок з-під газованої води і кільцевих утримувачів, в яких так часто застряють дикі тварини. Але це всього лише помилка, і нова стаття в Scientific Reports переконливо це доводить.

Як з’ясували дослідники, по суті велика частина сміттєвої плями складається зі старих, викинутих знарядь лову. Згідно зі спостереженнями, одні тільки рибальські мережі складаю 46% (а це 79 000 тонн) сміття. Інші складові плавучого смітника – це пастки для вугрів, устриць, ловчі кошики, мотузки і так далі.

Лоуренс Лебретон, океанограф і провідний автор дослідження, в інтерв’ю National Geographic зізнався, що був здивований цією обставиною. «Спочатку ми думали, що знарядь лову буде приблизно 20%, не більше – це середній показник в аналогічних сміттєвих плямах по всьому світу, де на решту 80% припадає саме побутове сміття».

Як відомо, нині великі організації з захисту природи борються переважно з побутовим пластиком – одноразовими пакетами, стаканчиками і столовими приборами, які повсюдно поширені у величезних кількостях, дуже довго розкладаються і тому стають причиною загибелі багатьох морських істот. Виявилося, що на воді проблема трохи інша: в цьому році Ocean Cleanup, організація, заснована молодим голландцем Бояном Слат (Boyan Slat), планує почати роботу з утилізації сміття з океанічного звалища розміром з Техас. Деякі елементи дуже важко видалити – наприклад, фрагменти пінопласту і просто дрібні шматочки пластику, які складають до 8% від загальної маси. Дослідники, в свою чергу, наголошують на тому, що боротися треба в першу чергу з причиною забруднення і встановити контроль за рибальським промислом.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button