Технології

Британці зроблять роботизований пентамаран

Британська компанія BMT розробляє плавучого робота, корпус якого зроблений за схемою пентамарана, щоб зробити його всепогодним і швидкохідним.

Пентамаран являє собою судно з п’ятьма паралельними корпусами, з’єднаними у верхній частині: основним корпусом і парними боковими спонсонами. Головною перевагою такої схеми є висока стійкість і низький опір руху на великих швидкостях. Компанія BMT припускає, що на малих швидкостях всі п’ять корпусів пентамарана будуть знаходитися у воді. На високій швидкості передні бічні спонсони будуть підніматися з води, зменшуючи опір руху. Для перспективного робота ВМТ розглядала кілька схем, включаючи монокорпусну, катамаран і тримаран.

Тримаран при моделюванні показав найкращий результат з точки зору гідродинамічного опору руху, але його стійкість при сильному хвилюванні моря була досить низькою. Перспективний пентамаран британці планують використовувати для виконання ряду різних завдань на морі, включаючи патрулювання, розвідка і спостереження, протичовнову боротьбу, гідрографічні дослідження та пошуково-рятувальні операції.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button