Земля

Птахи вмирають молодими, якщо навколо агресивне середовище і багато хижаків

Птахи вмирають молодими, якщо навколо агресивне середовище і багато хижаків, пишуть вчені з Університету Шеффілда у своєму новому дослідженні. Воно опубліковане в Nature Communications.

Команда вчених вивчила тисячі видів птахів, щоб зрозуміти, чому в представників різних сімейств і видів так різниться час, відведений природою на дозрівання дорослої особини: умовно кажучи, від формування заплідненої яйцеклітини до самостійного організму, здатного виживати без допомоги батьків. У птахів, до речі, цей час порівняно коротший, ніж, наприклад, у ссавців. Так, слонам на дозрівання особини потрібно близько 10 років, а у горобця — близько 10 днів.

На швидкість дозрівання виду у птахів впливає розмір особини, безпеку місця проживання і процес виховання пташенят. На думку вчених, їх дослідження допоможе зрозуміти, як зміна клімату або руйнування місць проживання вплине на тривалість життя птахів, в цілому.

У дослідженні вчені врахували спосіб життя птахів, фактори, що впливають на них з боку навколишнього середовища, еволюційну історію і розмір тіла. За словами дослідників, всі організми стикаються з компромісом між розмноженням і виживанням, але вони вирішують цю проблему по-різному. Команда виявила, що види птахів зі стратегією «живи швидко, помри молодим» розвиваються швидше, що дозволяє їм максимізувати кількість потомства, яке вони можуть зробити за той короткий час, який у них є.

Результати показали, що птахам, які розмножуються і живуть в більш безпечних умовах з меншою кількістю хижаків, зазвичай потрібно більше часу для розвитку, можливо, тому вони можуть дозволити собі витрачати більше часу.

Вони також виявили, що перелітні птахи розвиваються набагато швидше, що може гарантувати, що вони будуть готові повернутися в свої зимові місця проживання в кінці літа.

Як і очікувалося, більшим птахам потрібно більше часу для розвитку, але навіть серед птахів схожого розміру існують відмінності у часі розвитку.

Доктор Кріс Куні з Департаменту наук про тварин і рослини Університету Шеффілда і провідний автор дослідження заявив:

«Час, необхідний для того, щоб запліднена яйцеклітина перетворилася на дорослу особину, сильно розрізняється в рамках всього тваринного світу. Наприклад, проти 10 років у слонів, плодової мухи потрібно всього кілька днів. Ця різниця є і у птахів. Наприклад, розвиток альбатросів від ембріона до самостійної особини може зайняти майже рік, а типової британського садового співочого птаха потрібно трохи більше ніж місяць. Ми виявили, що певні аспекти способу життя виду і навколишнє середовище важливі для пояснення того, як довго вони розвиваються», — додає Куні.

Доктор Нікола Хеммінгс, співавтор дослідження з Університету Шеффілда, сказав: «Наші висновки можуть виявитися вирішальними в розумінні і навіть передбаченні того, як організми можуть реагувати при зміні умов, наприклад, коли наш клімат стає теплішим, а середовище проживання змінюється».


Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button