Технології

Робот росте і тягнеться в бік тепла: він зможе знаходити і рятувати людей

Дослідники з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі створили робота, натхненного ліанами та їх здатністю виявляти джерела вологи та рухатися до них.

Чарльз Сяо і його колеги створили двометровий пристрій з безліччю сегментів. Як і виноградна лоза, цей бот, схожий на вусики, росте в напрямку тепла, повідомляє New Scientist.

Основна концепція приводу заснована на складчастому пневматичному штучному м’язі. Бот, що складається з ряду сегментів містить пару тонких майларових мішків, заповнених холодоагентом Novec 7000. Мішки розділені ізолюючим поліетиленом низької щільності. Кожен рукав, розділений на сегменти, може розширюватися при зменшенні загальної довжини. Це відбувається, коли їх внутрішня охолоджуюча рідина випаровується вище 33 °C.

Двометровий робот-Ліана

Коли сегмент нагрітої сторони розширюється і стискається, частина з іншого боку одночасно подовжується. Дослідники підкреслюють, що їх робот може обходити прості перешкоди і нахилятися назад, щоб відводити тепло. У робота також є можливість вивертання, це означає, що він може висуватися або розвертатися зсередини.

“Роботи майбутнього, засновані на представлених концепціях, можуть забезпечити розширені можливості в пошуково-рятувальних і протипожежних додатках», — написали розробники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button