Технології

Нові фасади на сонячних батареях обігрівають і охолоджують приміщення

З’явився фасад для модульної будівлі. Він нагріває і охолоджує приміщення за допомогою сонячної енергії.

Кожен блок модульного фасаду 125 см в довжину і 30 см в ширину. Один блок може обслуговувати приміщення площею до 24 м.кв. У ньому міститься фотоелектрична панель, яка виробляє достатньо енергії для роботи міні-теплового насоса, який виробляє від трьох до чотирьох одиниць тепла на одиницю електроенергії.

Для обігріву приміщення система використовує фанкойли, щоб перекачати зовнішнє тепло всередину приміщення. А охолодження відбувається за рахунок відведення тепла з приміщення, далі воно видувається назовні. Децентралізована система вентиляції регулює цей повітрообмін і дозволяє приміщенню “дихати”. Пристрій також можна підключити до магістрального джерела живлення, якщо сонячні елементи виробляють недостатньо енергії.

Розробники відзначають, що модульний фасад призначений для модернізації старих будівель, особливо побудованих в період з 1950-х по 1970-і роки. Фасади допоможуть підвести ці будівлі під сучасні стандарти екологічності набагато швидше, простіше і з меншими витратами.

Автори відзначають, що старі будівлі можна не ремонтувати, а просто видалити частину оригінального фасаду і замінити її новими модулями. А пізніше, у міру розвитку технологій, модулі можна буде легко замінити на більш досконалі.

Для порівняння, до 30% офісних будівель, побудованих в Німеччині в період з 1950 по 1990 Рік, споживають близько 3200 ГВт-год електроенергії на рік. Модульні фасади можуть знизити цей показник всього до 600 ГВт-год.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments