Земля

Британії загрожує навала смертоносних азіатських шершнів

Великобританія може зіткнутися з нашестям смертоносних тропічних шершнів Vespa velutina. Ці комахи-вбивці становлять небезпеку не тільки для людини, але і для тваринного світу, зокрема, медоносних бджіл.

Британії загрожує навала смертоносних азіатських шершнів Vespa velutina, один укус яких може вбити людину, пише Daily Mail. Після того як ці «комахи-вбивці» були помічені у великих кількостях на острові Джерсі (Нормандські острови), все частіше звучать побоювання, що вони, можливо, направляються в Великобританію.

Експерти заявляють, що волога погода, яка нещодавно настала, може призвести до різкого зростання чисельності шершнів, оскільки подібні погодні умови є ідеальними для розмноження цього виду.

Якщо людина, вжалена шершнем, страждає від алергії на отруту цих комах, то у неї може початися анафілактичний шок, що в свою чергу може привести до летального результату, попереджає видання.

У минулому році у Великобританії азіатські шершні були помічені дев’ять разів: по одній особині виявили в графствах Ланкашир, Суррей і місті Кінгстон-апон-Халл, три — в графстві Корнуолл, дві — в графстві Хемпшир. І останній раз тропічного шершня бачили в жовтні 2018 року у графстві Кент.

Азіатські шершні прибули на європейський континент у 2014 році, потрапивши до Франції з вантажем кераміки з Китаю. Вважають, що через них вже загинули як мінімум п’ять осіб.

Комахи поширюються дуже швидко і, за останніми даними з Нормандських островів, представляють усе більш серйозну загрозу для Великобританії, говориться в статті.

Зокрема, шершні становлять небезпеку для тваринного світу. Так, наприклад, кожен з них здатний вбити і з’їсти до 50 бджіл в день. В цілому рій шершнів може за лічені години знищити вулик з 30 тис. медоносних бджіл.

Кнопка «Наверх»