Авто

Британські інженери розробили вантажівка з повністю водневим двигуном

Британська компанія ULEMCo представила модифікований автомобіль Volvo FH16, двигун якого працює виключно за рахунок спалювання газоподібного водню. Володіючи практично нульовими шкідливими викидами, вантажівка з двигуном потужністю 300 к. с. може проїхати на одній заправці майже 300 км.

За даними H2Stations.org у Великобританії вже діють 15 водневих заправних станцій і всі нові з’являються в континентальній Європі. Ще більше 20 станцій працюють в США.

На більшості транспортних засобів водневі установки використовуються у вигляді електричних паливних елементів, і лише невелику кількість можна вважати автомобілями з водневим двигуном. На Volvo FH16 встановлений саме модифікований ДВЗ, що працює на водні. До речі, сама модифікація під водень звичайного серійного двигуна не представляє особливої складності і не вимагає великих фінансових витрат.

На думку команди розробників, воднева версія для вантажівки з нульовими викидами дуже вигідна, оскільки бак з воднем займає мало місця в порівнянні з акумуляторами, якими оснащені електромобілі типу Tesla Semi. Економія місця в свою чергу дає можливість брати більше вантажу.

В цьому році вантажівка ULEMCo буде представлений у Великобританії в якості моделі-демонстратора нової технології, щоб зацікавити і інших автовиробників.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button