Авто

Вибираємо гідравлічний домкрат

Домкрат — деталь, без якої важко уявити ремонт автомобіля. Причому неважливо, де саме цей ремонт здійснюється — на професійній ремонтній станції або вдома в гаражі. Найбільш універсальним варіантом сьогодні визнані гідравлічні домкрати, які використовуються багатьма майстрами. Цей інструмент легко і швидко піднімає машину, і при цьому тривалий час залишається в стійкому стані.

Раніше особливого вибору в асортименті домкратів не було, тому і проблем з їх придбанням особливо не виникало. Сьогодні ж в магазині можна знайти різноманітні моделі, в зв’язку з чим, вибір стає дійсно складним.

Особливості конструкції і плюси

У гідравлічному домкраті, в залежності від типу моделі, можуть бути різні системи, за допомогою яких задається робочий тиск масла. Це може бути електрокомпресор або ручна система. По конструкції можна виділити вертикальні пляшкові домкрати, а також підкатні моделі. Останній варіант оснащений спеціальними коліщатками, за допомогою яких використання домкрата стає зручнішим. Найчастіше такі моделі використовуються в автомайстернях.

Основними перевагами нових моделей гідравлічних підйомників є:

  • Висока ефективність.
  • Велике значення передачі зусиль.
  • Високі значення вантажопідйомності, незважаючи на невеликі розміри інструменту.
  • Плавний підйом.

Далі розглянемо більш детально критерії, на які варто звертати увагу при виборі домкрата.

Критерій вантажопідйомності

Даний показник є основним при виборі домкрата, оскільки саме від цього значення буде залежати, для роботи з якою технікою можна буде використовувати інструмент.

При покупці домкрата слід підбирати модель, яка буде більше потрібної вам маси приблизно на 10%. Так радять поступати досвідчені фахівці. Такий запас необхідний на той випадок, якщо автомобіль буде чимось навантажений. Використовувати інструмент меншою вантажопідйомності не рекомендується, так як можна буде не тільки зіпсувати сам домкрат, а й пошкодити авто, а також людину, яка здійснює ремонт.

Висота підйому

Дане значення за ступенем важливості знаходиться на законному другому місці. На кожному домкраті завжди вказані два значення і діапазон підйому інструменту. Перше значення відображає висоту домкрата в стислому стані. Другий показник відображає максимальну величину підйому. Дуже важливо враховувати цей момент і співвідносити його з висотою коліс автомобіля або іншої спецтехніки. Уточнюйте цей критерій при покупці техніки.

Підхоплення

Якщо розглядати даний показник, то варто відзначити, що висота підхоплення по суті складається з висоти самого домкрата. Саме з цього показника і починається значення підйому. В цілому на нього мало хто звертає увагу, однак, особливо стежити за ним потрібно власникам автомобілів з невеликим кліренсом. У цьому випадку інструмент може просто не зайти під машину, оскільки буде більша відстань між машиною і землею. Відповідно, і здійснити підйом авто також не вийде. Деякою перевагою в такій ситуації мають підкатні домкрати, оскільки їх можна використовувати на низькому значенні, що дуже зручно.

Купуючи домкрат, обов’язково звертайте увагу на всі його характеристики, а також на виробника. Адже від якості цього інструмента може залежати не тільки технічний стан і збереження автомобіля, але і часом життя і здоров’я ремонтника. Та й взагалі, домкрат — річ не дешева, так що варто витратити час на його вибір.

Кнопка «Наверх»
Закрыть