Авто

У Німеччині майбутнє електромобілів опинилося під загрозою: в чому причина

У Німеччині керівники компаній галузі електротранспорту попереджають, що стрімке зростання цін на електроенергію загрожує майбутньому електромобілів.

Це може створити перешкоду для інвесторів у будівництві нових зарядних станцій, що зробить електромобілі менш привабливими, оскільки вони будуть непрактичними в експлуатації, повідомляє The Guardian.

На виробництво та продаж електромобілів також негативно впливає зростання вартості та доступності сировини, хронічна нестача запчастин і повсюдне скорочення доходу.

В матеріалі зазначили, що до недавнього часу електромобілі ставали все більш привабливим через зростанням вартості бензину. Однак нещодавнє підвищення цін на електроенергію, приблизно на третину порівняно з 2021 роком, скоротило цю різницю.

“Власники електромобілів, незалежно від того, заряджали вони свої автомобілі вдома чи через контракти з операторами зарядних станцій, побачили зростання цін на 10% і більше. Очікується подальше зростання цін через те, що ціна на електроенергію пов’язана з ціною на газ, якого стало дефіцитніше після того, як росія майже два тижні тому припинила постачання газу до Німеччини”, – зазначили автори.

Так у вересні ціни на енергію в одного з найбільших операторів зарядних станцій Німеччини Allego зросли на 4-7 центів за кіловат-годину. А супермаркети та меблеві магазини мережі DIY ввели плату за зарядку електромобілів – раніше покупці могли зробити це безкоштовно.

За словами автомобільного економіста Штефана Братцеля, вибух цін на електроенергію є безпосередньою загрозою для галузі.

Він та інші прихильники електромобілів тепер закликають уряд Німеччини вжити заходів, щоб ціна на електроенергію залишалася нижчою за ціну на бензин, що, на їх думку, має вирішальне значення для майбутнього електромобілів.

Адже з 2023 року державні субсидії на електромобілі скоротяться вдвічі до €4500, а покупці гібридів, які зараз отримують €6750 євро, більше не підтримуватимуться.

В матеріалі зазначили, що оглядачі галузі кажуть, що вони не вірять, що планована реформа ЄС, яка відокремить ціну на електроенергію від ціни на газ, відбудеться досить швидко.

“Однією з пропозицій, яку можна було б реалізувати відносно швидко, було б збільшення податку на транспортні засоби для дизельних і бензинових автомобілів”, – йдеться в повідомленні.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button